به دلیل تغییراتی که در سایت انجام می شود تا اطلاع ثانوی قادر به پاسخگویی نخواهیم بود.
 • ورود
  ورود
 • عضویت
 • سبد خرید
  تکمیل سفارش
  جمع کل سفارش:

  انرژی

  فرصت سرمایه گذاری در ایران را داریم

  شرکت OMV اتریش اعلام کرد: فرصت سرمایه‌گذاری در بخش انرژی ایران وجود دارد، اما یک سری موانع سر راه این موضوع وجود دارد.

  به گزارش ایسنا به نقل از سایت یونایتدپرس اینترنشنال، دولت ایران یک سری پیش‌نویس در زمینه قرار‌دادهای تولید، اکتشاف و توسعه میادین نفت و گاز طبیعی در ایران پس از دوران تحریم‌ها ارائه کرده است.

  براساس این مفاد جدید شرکت ملی نفت ایران یک سرمایه‌گذاری مشترک با شرکت‌های خارجی ترتیب خواهد داد و این شرکت‌ها سهمی از تولید در ایران را به دست می‌آورند.

  در آستانه کنفرانس‌های برنامه‌ریزی شده در زمینه سرمایه‌گذاری، مقامات ایران با نمایندگان شرکت‌های اروپایی برای مذاکره درباره مفاد همکاری‌های جدید در بخش نفت و گاز دیدار کرده‌اند. شرکت OMV اتریش که مدیرعامل این شرکت جزو آندسته از مدیرانی که اخیرا به تهران سفر داشته‌اند قرار دارد اعلام کرد: گفتگو با ایران همچنان برقرار است، اما پیشرفت ملموسی در امور رخ نداده است.

  مقامات ایران اعلام کرده اند: OMV می‌تواند تولید در میادین نفت و گاز ایران را دو برابر کند.

  رابرت لکنر سخنگوی OMV در پاسخ به سوالات در این زمینه گفت: پتانسیل‌هایی وجود دارد اما هیچ اتفاق فوری در برنامه‌ها وجود ندارد.

  وی افزود: برای تحقق این پتانسیل گسترده سه عنصر لازم است. لغو تحریم‌ها، شرایط مالی رقابتی و رژیم حقوقی برای جذب سرمایه‌گذاری‌ مستقیم و دانش و فناوری خارجی.

  تحریم‌هایی که در نتیجه توافق هسته‌ای ماه ژوئیه لغو خواهند شد، مانع دسترسی ایران به سرمایه گذاری مورد نیاز در بخش انرژی شده بودند.

  گزارش اخیر شرکت وریسک ماپلکرافت می‌گوید: حتی اگر تحریم‌ها علیه ایران کاهش پیدا کند برخی شرکت‌ها برای حضور در ایران با مشکلاتی مواجه‌اند.

  ایران می‌گوید: پس از لغو تحریم‌ها روزانه 500 هزار بشکه به تولید نفت خود خواهد افزود.

  برچسب‌ها

  خبرهای مشابه